Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti ve onarımında Çözüm Merkezi güvencesi ile tüm İstanbul geneline aynı fiyata servis hizmetini sunmaktayız. Kırmadan kameralı sistemler kullanarak suyun kaçak yaptığı boruyu tespit ediyoruz ve sadece o bölümü kırıp onarıyoruz.

Su kaçağını günümüzde birçok farklı şekilde yapılabilirliği söz konusudur. Bunu genel 2 başlık altında kategorize edecek olursak; bunlardan birincisini geleneksel yöntemler, ikincisini ise teknolojik yeni nesil yöntemler olarak sıralayabiliriz.

Su kaçağı bulma

Bu iki yöntemin temel amacı, su kaçağını bulup sorunu gidermek olmakla beraber çalışma yöntemi olarak farklı yönleri izlemektedir. Eski usul geleneksel yöntemler göz yordamı, tahmin, tecrübe ve bilgi doğrultusunda yapılan işlemlerdir. Usta gelir kaçağın olduğu yeri inceler ve gerekli işlemleri yapmaya başlar. Geleneksel yöntemlerde küçük kaçakları bulmak oldukça zordur ve bu yöntemde fayansların kırılması veya duvarların noktasal olarak açılması söz konusudur. Günümüzde birçok firmanın çalışma şeklini değiştirmesine neden olan diğer yöntem ise cihazla yapılan su kaçağı tespiti işlemleridir. Bu yöntemlerin başında akustik, termal ve kameralı çalışma sistemleri gelir. Bu cihazlarla yapılan su kaçağı tespiti işlemlerinde kırma işlemi gerekmez ve sorun oldukça kısa sürelerde giderilir. Yöntemin iş yükünü azaltması ve tamirat sonrası tadilat işlemlerine gerek bırakmaması maliyeti düşürdüğü için oldukça ekonomik bir yöntemdir. Su kaçağı gibi bir sorun zeminle ne kadar süre temas halinde kalırsa zemine o derece zarar verir ve bu durum malzemenin dayanım ömrünün olumsuz bir şekilde etkiler. Bu yüzden su kaçağının tespitinin kısa sürelerde yapılması, daha önemlisi gözle görülmeyen yerler hakkında veri bazlı bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Cihazla su kaçağı tespit işlemlerinde gözle görülmeyen yerler hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu termal kameralı yöntemlerle kolaylıkla tespit edilebilir ve tespitin yanılma payı yok denecek kadar azdır.

Evlerinizde ve işyerlerinizde meydana gelmiş olan su kaçağı sorunlarına pratik çözüm üreten ve aynı zamanda ekonomik olarak bütçenizin yıpranmamasını sağlayan bu yöntemler ile su kaçağı sorunlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Su kaçağı sorunlarında geleneksel yöntemler artık tarihe karışıyor ve yerini yeni nesil ekipmanlar ve daha kaliteli bir hizmet anlayışı alıyor. Dolayısı ile su kaçağı sorunları artık eskisi gibi büyütülecek sorunlar değil, kolayca halledilebilir sorunlar olarak karşımıza çıkıyor.

Yorum Yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir